سوال
– شرایط رفاهی، فاصله و هزینه خوابگاه چگونه است؟
– میزان شهریه و نحوه پرداخت چگونه است؟
– زمان شروع کلاسهای آموزشی هر دوره پس از ثبت نام چگونه است؟
– جدول زمانبندی روز و ساعت برگذاری کلاسهای آموزشی هر دوره چگونه است؟
– تفاوت دوره های آموزشی درجه ۲ ، ۱ و دیگر دوره ها با یکدیگر چیست و در ابتدا کدام دوره آموزشی برای آموزش مقدم است ؟
– آیا شرایط سنی برای ثبت نام و موفقیت در یادگیری مطلوب دوره ثبت نامی موثر است؟
– آیا شخصی که فن آرایشگری را میداند میتواند فقط برای دریافت مدرک آموزش آرایشگری از آموزشگاه شما اقدام کند؟
– آیا آموزشگاه آرایشگری نیک رویان به جزء در تهران در شهر و یا شهرستانهای دیگر شعبه ایی دارد؟
– آیا برای ثبت نام ، آموزش و راه اندازی آرایشگاه نیاز به کارت پایان خدمت است؟
– آیا آموزش دوره آرایشگری نیاز به تجربه و مهارت قبلی دارد؟ و چنانچه شخصی آرایشگری بداند در مدت زمان آموزش و میزان پرداخت شهریه تاثیری دارد؟
– آیا در ماه مبارک رمضان کلاسهای آموزش آرایشگری برگذار میشود؟
– تفاوت دوره آموزشی درجه دو و یک چیست و در ابتدا کدام دوره آموزش داده میشود؟

جواب
* شرایط رفاهی، فاصله و هزینه خوابگاه چگونه است؟
خوابگاه از محیط آموزشی جدا بوده و فاصله آن تا آموزشگاه حدود بیست دقیقه است و دارای کلیه امکانات رفاهی ضروری بوده و اتاقها با تختهای طبقاتی و در ظرفیتهای مختلف تجهیز شده اند که غالباً امکان اسکان یکجای کلیه هنرجویان آموزشگاه را دارا میباشند . از محسنات محیط یکدست هنرجو در خوابگاه مرور آموخته های هنرجویان با یکدیگر در طی دوره آموزش است که باعث ارتقاء سطح کیفی آموخته های هنرجویان میشود. هزینه اجاره ماهیانه اسکان در خوابگاه بین ۲۵۰ الی ۳۰۰ هزار تومان است و تامین غذا به عهده شخص هنرجو میباشد. چرا که هم از نظر رعایت موازین بهداشتی و هم از نظر جلب رضایتمندی ذائقه متنوع همه افراد خوابگاه دشوار است. هنرجو در انتخاب و اختیار خوابگاه دیگر به غیر از خوابگاه معرفی شده مخیر بوده و در این خصوص هیچ منع و اجباری از ناحیه آموزشگاه برای هنرجو وجود ندارد .

* میزان شهریه و نحوه پرداخت چگونه است؟
میزان شهریه هر دوره آموزش به تفکیک درصفحه مربوطه درج گردیده که براساس روند سالهای گذشته میزان آن سالیانه افزایش پیدا میکند. تمام شهریه دوره آموزش به هنگام ثبت نام نقداً و یکجا از هنرجو دریافت میشود و چنانچه هنرجو شرایط پرداخت یکجای تمام هزینه آموزش را نداشته باشد, هزینه دوره آموزش با صلاح دید مدیر آموزشگاه بصورت اقساطی دریافت میگردد که نحوه پرداخت اقساطی شهریه براساس دستورالعمل آموزشگاه دو قسط میباشد.

* زمان شروع کلاسهای آموزشی هر دوره پس از ثبت نام چگونه است؟
کلاس آموزش دوره پیرایش مردانه درجه ۲ بر اساس دستورالعمل صریح آموزشگاه و بدلیل مقدم بودن این دوره از منظر اصل و پایه بودن آن در نظام آموزش آرایش و پیرایش مردانه یک روز پس ازثبت نام هنرجو برگذار میشود. اما شروع و برگذاری دوره های آموزشی دیگر مستلزم آن است که متقاضی بدواً دوره مورد نظر را بصورت حضوری یا غیر حضوری ( آنلاین ) ثبت نام نماید تا پس از به حد نصاب رسیدن تعداد هنرجوی متقاضی آن دوره آموزشی تاریخ و زمان دقیق شروع و برگذاری کلاس دوره آموزشی مورد نظر مشخص شده تا پس از آن زمان شروع و برگذاری کلاس به هنرجو اطلاع رسانی شود.

* جدول زمانبندی روز و ساعت برگذاری کلاسهای آموزشی هر دوره چگونه است؟
روز و ساعت برگذاری کلاس های آموزشی متغیر است و در زمان ثبت نام حضوری جدول زمانبندی روز و ساعت برگذاری کلاسهای آموزشی هر دوره اعلام خواهد شد.

* تفاوت دوره های آموزشی درجه ۲ ، ۱ و دیگر دوره ها با یکدیگر چیست و در ابتدا کدام دوره آموزشی برای آموزش مقدم است ؟
اصل و پایه آموزش آرایش و پیرایش مردانه، آموزش دوره پیرایش مردانه درجه ۲ میباشد و برای آموزش یک فرد مبتدی لازم است که در ابتدا دوره آموزش پیرایش درجه ۲ را ثبت نام کرده و آن دوره را آموزش ببیند. لذا پس از اتمام آموزش دوره پیرایش مردانه درجه ۲ به تشخیص و تصمیم شخص هنرجو چنانچه لازم بداند میتواند نسبت به آموزش دوره پیرایش مردانه درجه ۱ اقدام به ثبت نام و آموزش کند. هنرجویان در خصوص مابقی دوره ها هم میتوانند به همین ترتیب عمل کنند. آموزش دوره پیرایش مردانه درجه ۱ شامل رنگ کردن مو، مش کردن مو ، صاف کردن مو، کراتینه کردن مو، ویتامینه کردن مو، ژرنال خوانی، تکنیک های مختلف پیتاژ و مواردی از این قبیل میباشد. این دوره را هنرجویانی که دوره آموزش پیرایش مردانه درجه ۲ را گذرانده اند و نیز آرایشگرانی که نیاز به ارتقاء مهارتهای آرایشگری خود دارند میتوانند ثبت نام کرده و آموزش ببینند.

* آیا شرایط سنی برای ثبت نام و موفقیت در یادگیری مطلوب دوره ثبت نامی موثر است؟
از سن ۱۲ سال به بالا میتوانند آموزش ببینند، و خوشبختانه مهارت پیرایش مردانه طوری هست که پذیرای همه رده های سنی می باشد، اگر شخص سن پایینی داشته باشد کار را یاد میگیرد و از همان سال های اول زندگی به درآمد و موفقیت میرسد، درصورتی که شخصی سن بالا مثلا ۴۵ سال داشته باشه، باز هم با انگیزه و پشتکار کارو سریع یاد میگیره و مشغول بکار میشه. در کل شخصی که علاقه داشته باشد به این حرفه با پشتکار میتونه به موفقیت برسد.

* آیا شخصی که فن آرایشگری را میداند میتواند فقط برای دریافت مدرک آموزش آرایشگری از آموزشگاه شما اقدام کند؟
بله اگر شخصی آرایشگری رو بلد باشد بخواد مدرک فنی و حرفه ای بگیرد، حضورا به آموزشگاه مراجعه میکند و درآموزشگاه تست گرفته میشود ، پس از تایید میتواند ثبت نام کند و فقط در آزمون شرکت کنهدو مدرک بگیرد.

* آیا آموزشگاه آرایشگری نیک رویان به جزء در تهران در شهر و یا شهرستانهای دیگر شعبه ایی دارد؟
فعلا شعبه در شهر دیگری نداره.

* آیا برای ثبت نام ، آموزش و راه اندازی آرایشگاه نیاز به کارت پایان خدمت است؟
برای ثبت نام و آموزش نیاز نیست، ولی برای گرفتن جواز آرایشگاه لازمه شخصی که جواز رو می گیرد پایان خدمت داشته باشد، درصورتی که خود شخص دارنده مدرک آرایشگری پایان خدمت نداشته باشه میتونه جواز رو به اسم یکی دیگه بگیره و خودش کار کند.

* آیا آموزش دوره آرایشگری نیاز به تجربه و مهارت قبلی دارد؟ و چنانچه شخصی آرایشگری بداند در مدت زمان آموزش و میزان پرداخت شهریه تاثیری دارد؟
نیاز نیست شخصی که می خواهد آموزش ببیند کاری بلد باشد یا تجربه ای داشته باشد، درصورت داشتن مهارت هیچ فرقی در برنامه آموزشی ایجاد نمی شود و شهریه یکسان دریافت می شود.

* آیا در ماه مبارک رمضان کلاس های آموزش آرایشگری برگذار می شود؟
بله در ماه مبارک رمضان آموزش داده میشود و فقط شیفت آخر که نزدیک به اذان است دایر نمی شود.

* تفاوت دوره آموزشی درجه دو و یک چیست و در ابتدا کدام دوره آموزش داده میشود؟
پیرایش مردانه درجه ۲ دوره اولیه و اصلیه که یک فرد مبتدی در این دوره کار پیرایش رو کامل یاد میگیرد ( اطلاعات بیشتر درمورد این دوره در صفحه مربوطه ) و درحدی میشه که بتونه کار رو شروع کند، دوره درجه ۱ بیشتر مربوط به کار با مواد، مثله رنگ، مش، ویتامینه صافی و یسری تکنیک های کوتاهی و پیتاژ و… ( اطلاعات بیشتر در صفحه مربوطه) هست که کارآموز بعد از اتمام دوره درصورت دلخواه میتواند ثبت نام کند و آموزش ببیند. آرایشگران عزیز هم میتوانند جهت ارتقاء مهارت خود و بروز شدن از کلاس های پیرایش درجه ۱ استفاده نمایند.

Rating: 3.0. From 1 vote.
Please wait…