گپ خودمونی     امکانات انجمن     قوانین انجمن     آرایشگاه ها     آموزشگاه ه      آموزش گریم      آموزش کوتاهی

 انواع فرم های صورت در چهره پردازی
زمان کنونی: 04-26-2017، 04:44 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: میرزانژاد
آخرین ارسال: میرزانژاد
پاسخ: 1
بازدید: 2848
محبوب کنید:

ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انواع فرم های صورت در چهره پردازی
نویسنده پیام
*******
Administrators
وضعیت : آفلاین

ارسال‌ها: 971

اعتبار: 47
تاریخ عضویت: May 2013
سپاس ها 283
سپاس شده 590 بار در 181 ارسال

ارسال: #1
انواع فرم های صورت در چهره پردازی
اصلاح فرم های صورت:

شناسايي فرمهاي مختلف چهره (مربع ، كشيده يا مستطيل ،مثلث، ،گرد ، بیضی  ) با عمل متعادل سازي تكنيك سايه روشن مي توان، چهر ه هاي نا مبرده را به شكل بيضي ( فرم متعادل صورت ) در آورد. حال به نحوه عمل متعادل سازي انواع چهره ها مي پردازيم :

1- چهره مربع :
مشخصات : در اين چهره خط فك و پيشاني وسيع و زاويه دار است . گونه ها پهن و مسطح مي باشد که با روش زير رتوش مي شود .

تصحيح
فن رنگ زمینه را  به تمام چهره بزنيد بعد از زدن فن زمينه ، دو طرف چهره را با فن دو درجه تيره ترو عضلات شقیقه را بطور عمودسايه زده و به طرف موها محو كنيد .
زیر استخوانهای گونه با فن دو درجه تيره خطی کشیده زیر آنها را به طرف پائین روی تمام سطح عضله های ماضغه سایه بزنید و محو کنید. روی زوایای فک زیرین را با فن دو درجه تيره به سایه تبدیل کنید و به زیر فک محوكنيد .
کنار سایه های عضلات شقیقه، روی گونه ها ، بالای استخوان های گونه را با فن دو درجه روشنتر از رنگ زمینه چهره روشن کنید .

 2 ـ چهره مستطیل :
مشخصات : در اين چهره معمولاً پيشاني و چانه بلندتر از قسمت وسط صورت است و گونه ها صاف و كوتاه مي باشد .

تصحيح
به تمام چهره فن زمينه زده وقسمتهاي گوشه هاي شقيقه ها ونزديك به رستنگاه مو در پيشاني را   فن دو درجه تيره تر از فن زمينه زده وبه طرف موها محو شود . زير استخوان گونه را كمي فن دو درجه تيره تر از فن زمينه زده و روي نيمه عضلات ماضغه محو شود و همچنين روي زواياي فك پايين را فن دو درجه تيره تر از فن زمينه زده و بقيه چهره را با فن دو درجه روشنتر از فن زمينه زده و مرزهاي فن ها را در هم ادغام كرده و محوكنيد .

3-چهره مثلث:
مشخصات : پيشاني پهن و چانه باريك مي باشد .استخوان گونه برجسته است .(قسمت فوقاني ومياني چهره با هم برابر وقسمت تحتاني كشيده است )

تصحيح
اول فن زمينه به كل چهره زده ودو طرف پيشاني وروي عضلات شقيقه را بطور نيمدايره فن دو درجه تيره تر از فن زمينه زده وبه طرف موها محو شود از زير استخوانهاي گونه وعضلات ماضغه تا زير فك پايين وكنار عضلات، روي استخوان گونه وروي چانه با فن دو درجه روشنتر از فن زمينه زده شود وتيزي چانه را با فن دو درجه تيره تر از زمينه زده و به طرف زير چانه محو شود .

4-چهره گرد:
مشخصات : در اين چهره پيشاني ،گونه ها و چانه يك دايره را تشكيل مي دهد يعني طول و عرض صورت با هم برابر است معمولاًگونه ها پر است و صورت حالت مسطح دارد .

تصحيح
اول فن زمينه را به چهره زده وزير  استخوانهاي گونه وروي تمام سطح عضله هاي ماضغه، فن دو درجه تيره تر از فن زمينه زده و روي استخوانهاي گونه را دو درجه روشنتر از فن زمينه زده ودو طرف چهره را نزديك به رستنگا ه ، فن دو درجه تيره تر از فن زمينه زده و به طرف موها محو شود .

5 - چهره بیضی :
مشخصات : هر يك از سه بخش صورت مساوي و هر كدام 3/1 درازاي صورت را تشكيل مي دهند .پيشاني پهن تر از چانه و خط گونه با انحناء ملايم به خط فك و با ظرافت به چانه ختم مي شود .
رتوش لازم نيست فقط براي داشتن گونه برجسته به طريق زير مي توان عمل كرد.
به تمام چهره فن مورد نظر را زده، فقط براي داشتن گونه برجسته در زير استخوانهاي گونه، فن دو درجه تيره تر از فن زمينه زده وروي گونه فن دو درجه روشنتر زده شود .

شناسائی شکل هندسی چهره مشتري برای هر نوع گریم از ضرورتهای خاصی برخوردار است كه در عمل مهم متعادل یا نامتعادل ساختن آن پس از این شناخت بکار گرفته شده است .

 

[تصویر:  do.php?img=78]
.
(آخرین ویرایش در این ارسال: 12-11-2013 05:28 PM، توسط میرزانژاد.)
12-11-2013 05:26 PM
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط ثنا ، madaen
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان